OSTATNÍ AKCE A AKTIVITY

● Karnevaly

Každý rok pořádá Kolokoč hned několik karnevalů. Jednak klasický obecní maškarní karneval s kapelou a profesionální zábavou, jednak karnevaly na bruslích na ledě či v létě karneval na kolečkách. Další maškarní zábavou bývá masopustní průvod se Stonožkou směřovaný na dětské hřiště na Křivdě. Maškarní akce jsou určeny dětem bez omezení věku v doprovodu rodičů. Termíny jsou vždy vyvěšeny na vývěskách v obci.

Koordinátorka: Marcela Dvořáková Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

● Burza dětského oblečení

Koná se dvakrát do roka. Vždy na jaře a na podzim. Prodávat i nakupovat může kdokoli a to za dodržení pravidel. Prodávající se musí předem zaregistrovat a pod přiděleným registračním číslem označit zboží, které prodává. Jeden prodávající může prodat max. 50 kusů zboží. Zboží k prodeji musí prodávající přivézt v předem určeném čase na místo prodeje, neprodané zboží si musí taktéž v předem určeném čase vyzvednout. Prodávat je možno zboží vždy na nadcházející sezónu - kojenecké zboží, oblečení, autosedačky, kočárky, boty, hračky, kola, lyže, těhotenskou módu a další.

Koordinátorka burzy: Petra Slezáková Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

● Keltský telegraf

Vždy večer v první jarní sobotu se Kolokoč zapojuje do celorepublikové akce zvané Keltský telegraf. Vydáváme se na vrcholek Chocholíku a pomocí světelného signálu se spojujeme s ostatními vrcholky významných kopců po dohodnutých trasách napříč krajinou. Součástí akce je rituální bubnování, zpěv a táborák.

Koordinátorka akce: Marcela Dvořáková Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

● Čarodějná zmola

Každoročně 30. dubna ve zmole za Křivdou jsou pro děti připravena stanoviště, kde si hrají, soutěží a plní různorodé úkoly. Děti putují čarodějnou zmolou, každé stanoviště má pod křídlem jedna teta Čarodějnice. V tento den se zmola mění v čarodějnickou galerii, čarosalón a čarokuchyň. Vpodvečer následuje táborák s opékáním buřtů. Vyvrcholením večera je pálení čarodějnice, kterou každoročně tvoří děti z Kolokoče.

Koordinátorka akce: Marcela Dvořáková Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

● Drakiáda

Každý rok na podzim na poli za hřbitovem. Pouští se draci domácí výroby i ti kupovaní. Po akci následuje opékání buřtů na Křivdě.

Koordinátorka akce: Martina Tichá Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

● Vánoce na vsi

Kolokoč inicioval a každoročně organizuje pravidelná setkávání všech drnovických spolků na vsi. Obvykle třetí adventní neděli se lidé sejdou v zámecké zahradě, shlédnou živý betlém a zazpívají si koledy za doprovodu hudebníků z Kolokoče a Drnky.

Koordinátorka akce: Marcela Dvořáková Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kalendář události

Srpen 2020
P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Aktuality

 

 

Návštěvy

381168
Dnes
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
1
573
745
381168